زیورآلات مراسم ازدواج، بایدها و نبایدها

1398/6/11

 
اگر لباس عروسی به مراسم ازدواج جلوه می دهد، زیورآلات نیز به لباس عروسی جلوه می دهند. بارها شاهد خطاها و شگفتی هایی که درمراسم ازدواج  رخ می دهد، بوده ایم. در اینجا، بخشی از بایدها و نبایدهای اصولی مراسم ازدواج را عنوان می کنیم تا در روز اول زندگی جدیدتان کاملاً بدرخشید.
زیورآلاتی که قبلا داشته اید را با زیورآلات جدید ترکیب کنید!
مدت هاست دوره ی این که همه چیز با همه چیز هماهنگ و ست باشد، گذشته است! کسل کننده است! برای آن که تمام و کمال به نظر برسید، ابتدا سبک منسجمی برای لباستان انتخاب کنید. این درباره زیورآلاتتان نیز صدق می کند. اما از این که چیزها را با هم ترکیب و جفت و جور کنید، اصلا نترسید. تا زمانی که شکل و سبک کلی با تم اصلی همخوانی داشته باشد، مشکلی در ترکیب کردن عناصر مختلف با هم وجود ندارد. این بهترین فرصت است که چیزی را که قرض کرده اید با لباس یا زیورآلات جدیدتان ترکیب کنید. می توانید سنجاق سینه قدیمی مادربزرگتان یا دستبند محبوب مادرتان را بپوشید و هنوز شیوه و سبک درخوری داشته باشید.
با لباس نامزدی یک طرفه مد روز گردنبند نپوشید!
لباس شب یک طرفه خود عنصری مد روز است. قطعاً نباید یک گردنبند به آن اضافه کنید. نه تنها تعادل ظاهرتان را به هم می ریزد، بلکه خط زیبای لباس نامزدیتان را نیز تباه می کند. بجای آن دنبال یک جفت گوشواره خیره کننده و یک دستبند باشید.
زمان امتحان گوشواره ها حتما تاجتان را همراه داشته باشید!
اگر قرار است تاج بپوشید، حتما زمان انتخاب جواهرات تاجتان را همراهتان داشته باشید، خصوصاً هنگام انتخاب گوشواره ها، حواستان به تناسب و لبه های زیورآلاتتان باشد، نه تنها این که چطور در صورتتان جا می گیرند، بلکه حواستان را جمع کنید که در کنار خطوط و سبک لباس نامزدی تان چگونه جلوه می کنند. هدف این است که ظاهرتان در بهترین حالت باشد رقابتی در کار نیست.
ساعت نپوشید!
می دانیم که برنامه هایی دارید که نیازمند توجهتان هستند، اما امروز روز شماست. پس ساعت را کنار بگذارید و برنامه ریزی و زمان بندی را به خانواده یا مسئول مراسم بسپارید. به همه نماهای نزدیکی فکر کنید که از دستتان گرفته می شود، به دسته گل یا حلقه تان. در عکس ها، کمتر چیزی می تواند اندازه ی ساعت بدنما باشد. به جای ساعت یک دستبند زرق و برق دار بپوشید.
بیش از حد جواهرات نپوشید!
گمان نمی کنم بخواهید شبیه برادرزاده پنج ساله تان که خودش را شبیه شاهزاده زیبا کرده است، به نظر برسید. برای سبک های شیک و مد روز، من به مفهوم «جواهرات کمتر، بیشتر به چشم می آیند!» معتقدم. اگر می خواهید مطابق مد روز به نظر برسید، یک قسمت از بدنتان را انتخاب کنید و با یک عنصر به آن بخش جلوه دهید، و در ادامه با عناصر کوچک تر در بخش های دیگر به سبکتان تعادل دهید. 
به خودتان زمان بدهید!
جواهرات مراسم عروسی عموماً در دسته زیورآلات گنجانده می شوند و کمتر در کنار عناصر دیگری چون کفش، مو و کیف دستی قرار می گیرند. در حالی که این ها در کنار هم هستند که به ظاهر شما جلوه می دهند. جواهراتتان را حداقل سه ماه قبل از مراسم انتخاب کنید. در این صورت، زمان کافی برای دریافت سفارشتان دارید (حواستان به زمان دریافت جواهرات دست ساز سفارشی باشد). زمان انتخاب لباس نامزدی تان جواهراتتان را نیز با آن امتحان کنید و هر بخشی از آن را که لازم است تعویض کنید.
سبک شخصیتان را حفظ کنید!
روز ازدواجتان روزی نیست که چیز تماماً جدیدی را انتخاب کنید یا سبک همیشگی تان را کاملاً تغییر دهید. خیلی دیده شده است که عروس ها به جای آن که سبک واقعی شان را دنبال کنند، به سمت مد روز کشیده می شوند. زیبایی کلاسیک بهترین انتخاب است! با افتخار راه بروید و یک عمر با لذت عکس هایتان را تماشا کنید.
به جواهراتتان کمی رنگ و لعاب اضافه کنید!
سایه های صورتی، قرمز تند یا هر رنگ دیگر، رنگ تم لباستان هر چیزی که هست، به جواهراتتان رنگ های هماهنگ و مکمل اضافه کنید. اگر لباستان سفید است، اما می خواهید زرق و برقی به آن بدهید، گوشواره هایی رنگی با سنگ های قیمتی مختلف انتخاب خوبی هستند. 
خسیسی نکنید، جواهرات با کیفیت یک عمر برایتان می ماند!
هر کسی بودجه ای دارد. ولی مراسم ازدواجتان جایی نیست که زیورآلات ارزان قیمت برایش بخرید. چشمتان دنبال جواهراتی است که تنها در پوسترهای مغازه ای دیده اید که لباس عروسی تان را از آن خریدید، دیدید؟ عالی است! گوشواره های ارزان قیمت نوجوانانه؟ خیلی خوب نیست. زیورآلات با کیفیت انتخاب کنید که بتوانید دوباره ازشان استفاده کنید و شاید حتی روزی به دخترتان هم بدهید.
جواهرات مراسم عروسی تان را بعد از روز ازدواج استفاده کنید!
تقریباً بر خلاف تمام چیزهای دیگری که برای مراسم ازدواجتان می خرید، جواهراتتان در حقیقت چیزی هستند که در موقعیت های مختلف می توانید از آنها استفاده کنید: در ماه عسل، سالگرد، مراسم رسمی و با توجه به سبک خودتان، شاید حتی بتوانید برای بهتر کردن ظاهر هر روزه تان نیز از آنها استفاده کنید. دوباره می گویم، اگر جواهرات با کیفیت بخرید، تا مدتها برایتان باقی خواهند ماند.
گوشواره های مفتولی نپوشید!
متاسفانه، گوشواره های مفتولی در دسته ی زیورآلات دست ساز (و طبیعتاً بی کلاس؛ که البته خلاف نظر من است) قرار می گیرند. نمی خواهم توی ذوق دخترانی بزنم که زیورآلاتشان را خودشان می سازند یا هدایای زیبایی که گرفته اید را بی کلاس خطاب کنم. اما حرف من در یک جمله این است: گوشواره های مفتولی بیش از اندازه غیررسمی اند. این جور زیورآلات را نپوشید.
برای مهمانی اصلی جواهراتتان را حتماً عوض کنید!
تا آلان حتما می دانید که عوض کردن جواهراتتان می تواند به سادگی ظاهرتان را تغییر دهد. پس حتی اگر موهایتان را باز نمی کنید یا لباستان را عوض نمی کنید، این بهترین فرصت است که آن گوشواره های مد روزی که دوست داشتید را امتحان کنید یا النگوهایتان را بپوشید! هرچه باشد، زمانی که مهمانی شروع شود، دیگر نگران جرینگ جرینگ النگوهایتان نخواهید بود.
 
نام نویسنده شهر جواهر
تگ ها