چطور ساعتتان را با کت و شلوارتان ست کنید

1398/6/12

ساعت از پرطرفدارترین زیورآلات میان مردان است، اما علیرغم این واقعیت، ساعت باید طوری انتخاب شود که گواه سبک لباس پوشیدن فرد باشد، و هیچ چیز مثل یک دیزاین شیک به آن جلوه نمی بخشد. وقتی صحبت از ساعت و کت و شلوار باشد، بعضی چیزها واضح و روشن است؛ مثلا ً این که ساعتی که با لباس شب می پوشید باید کوچک، ظریف و شیک باشد. در عوض، کارهای دیگر، مثل ست کردن ساعت با کت و شلوار مردانه، احتمالاً هنوز پرسش هایی وجود دارد. هیچ چیز قاطع و شفافی وجود ندارد، اما هنوز تعدادی قانون ساده وجود دارد که در انتخابهای روزمره به کمکتان می آیند.
می خواهیم درباره این که کدام ساعت را با کدام کت و شلوار بپوشیم، صحبت کنیم و در واقع می خواهیم به مجموعه عناصر منسجمی در لباس پوشیدن برسیم که همواره بیانگر سبک بی عیب و نقص شما باشند.

1 - کت و شلوار خاکستری روشن
به احتمال زیاد نظرهای مختلفی درباره این که ساعت مناسبی که با کت و شلوار خاکستری روشن می توانید بپوشید، شنیده اید. و این به این دلیل است که این رنگ زمینه لازم برای جایگزین های سبکی مختلف فراهم می‌کند که همه به یک میزان مناسب هستند. در حالی که همواره می‌توانید انتخابتان را براساس عناصر چرمی دیگری که بر تن دارید (مثل کمربند و کفش که باید همیشه با هم هماهنگ باشند)، این جا نیز می‌توانید بین بند چرمی و بند فلزی نقره ای انتخاب کنید. اگر بند چرمی (نقش زده شده یا ساده) انتخاب کنید، بین قهوه ای کمرنگ یا مشکی کاملاً تیره انتخاب کنید. انتخابتان همیشه ساده باشد و به دنبال کلاس و زیبایی ای باشید که زمان خدشه ای به آن وارد نکند.

چطور ساعتتان را با کت و شلوارتان ست کنید1


2- کت و شلوار خاکستری تیره
با توجه به این که ساعت بند چرمی بسیار رسمی است، بهترین انتخاب برای کت و شلوار خاکستری تیره چنین ساعتی است. بند ساعت مشکلی یا قهوه ای تیره تقریباً در هر زمینه ای خوب به نظر می آیند؛ چه در بیزینس، چه در موقعیت های رسمی تر، سعی کنید عناصر فلزی را (سگک کمربند، سنجاق کراوات یا ساعت) را با هم ست کنید؛ هر چند که این قضیه دیگر یک قانون بی چون و چرا نیست. اگر در سبک لباس پوشیدنتان دنبال انسجام و یکپارچگی هستید، ساعتی با صفحه ای در طیف نقره ای یا بژ صورتی بگیرید که با باقی لباس هایتان همخوانی داشته باشد.

چطور ساعتتان را با کت و شلوارتان ست کنید2


 
3-کت و شلوار آبی
راحت ترین راه برای ست کردن ساعت با کت و شلوار آبی این است که ابتدا در مورد سایر عناصر جانبی لباستان تصمیم بگیرید. اگر کفش هایتان قهوه ای است و کمربند چرمی قهوه ای می پوشید، ساعتی با بند چرمی قهوه ای بپوشید که لباستان را تکمیل کند. در عوض، اگر رنگ سیاه را انتخاب کرده اید، ساعتی با بند چرمی مشکی انتخاب مناسبی است. برای این که ظاهرتان شخصیت و فردیت بیشتری داشته باشد، همیشه می توانید ساعتی با عقربه های ظریف اما رنگی انتخاب کنید؛ برای مثال در این مورد، می توانید ساعتی با عقربه های آبی بپوشید.

چطور ساعتتان را با کت و شلوارتان ست کنید3


 
4- کت و شلوار سورمه ای
با وجود این که بند چرمی مشخصاً برازنده تر و رسمی تر است، بعضی مردان بند فلزی را ترجیح می دهند؛ که در این صورت مساله اصلی پیدا کردن ساعت فلزی مناسبی است که به کت و شلوار شیک و رسمی بیاید. برای مثال، کت و شلوار سورمه ای با بند چرمی مشکی و قهوه ای بی نقص جلوه می کند. اما این دلیل نمی شود که نتوانید ساعتی با بند استیل ضد زنگ و با صفحه ی کلاسیک مشکی با آن بپوشید. در نهایت همه چیز بستگی به جزئیات کوچک نهایی دارد، حتی زمانی که بنابر اندکی تضاد انتخاب شده باشند.

چطور ساعتتان را با کت و شلوارتان ست کنید4 


5- کت و شلوار مشکی
اگر کت و شلوارتان سیاه است، بهترین چیز برای تکمیل این انتخاب زیبا و شیک، یک کمربند چرمی مشکی و کفش های مشکی است. بنابراین، طبیعتا ساعتی با بند چرمی مشکی انتخاب معقولی به نظر می رسد.این جا، خود شما می توانید بین صفحه ی در طیف نقره ای یا صفحه ی مشکی انتخاب کنید تا با انتخاب هوشمندانه جزئیاتی چنین ریز، لباستان را جلوه ببخشید. فراموش نکنید که این قوانین در مورد تاکسیدو صدق نمی کنند؛ زیرا با تاکسیدو اصلاً نباید ساعت پوشید.

نام نویسنده شهر جواهر