چه نوع گوشواره‌ای مناسب من است؟

1398/6/16

زمانی که می خواهید گوشواره انتخاب کنید، باید به نکات بسیاری توجه کنید. نه تنها انتخاب می کنید چه جواهری بخرید (مدرن، سنتی یا قدیمی و آنتیک)، دارید فلز و سنگی (اگر گوشواره موردنظرتان سنگ داشته باشد) که دوست دارید را نیز انتخاب می کنید. در حالی که این انتخاب ها بیشتر ترجیحات شخصی اند، خرید گوشواره می تواند کمی پیچیده تر از چیزی که به نظر می رسد، باشد. متخصصان مد بسیاری هستند که      می گویند بروید و هر گوشواره ای که دوست دارید، بخرید. اما اگر می خواهید مطمئن شوید که گوشواره ای که  می پوشید، کاملاً مناسب چهره تان است، بهتر است سبک و فرم گوشواره ها و ترکیب آن با فرم صورت خودتان را درنظر داشته باشید. از این راهنما برای تعیین فرم صورت و انتخاب مناسب ترین گوشواره استفاده کنید.

گرد
اگر صورت گردی دارید، پهن ترین قسمت صورتتان گونه هایتان است. عرض صورت گرد در چانه ها کمتر    نمی شود. برای تعادل بخشیدن به این فرم صورت، گوشواره های بلندتر و آویزان بهترین گزینه اند. سبک هایی که می توانند گزینه خوبی باشند، شامل:
-گوشواره های بلند اشکی
-گوشواره هایی با چند زنجیر و یک قطعه تزئینی در قسمت بالایی
-گوشواره ای از یک رشته سنگ 
زنانی که صورت گرد دارند، بهتر است از اشکال گرد که صورتشان را دوچندان گرد می کند، دوری کنند.

چه نوع گوشواره‌ای مناسب من است؟1

 

باریک
صورت باریک، کشیده است و پهنای چندانی ندارد. فک، گونه ها و پیشانی تقریباً عرض یکسانی دارند. برای یک صورت باریک، می توانید از موارد زیر استفاده کنید:
-گوشواره های گرد، مثل مروارید یا نگین های الماس، نگین های سنگی یا هر گوشواره ی دیگری که فرم دکمه دارد؛ مثل خوشه های مروارید یا سنگ.
-اگر گوشواره های بلند و آویزان را دوست دارید، دنبال سبک هایی باشید که اشکال گرد در آن ها استفاده شده است. هر چیزی که فرم نرم و گردی داشته باشد، به گونه هایتان جلوه خواهد بخشید.

چه نوع گوشواره‌ای مناسب من است؟2چه نوع گوشواره‌ای مناسب من است؟3

مربع

طول و عرض صورت مربعی تقریباً یکسان است. پهنای گونه ها و فک یکی است. حواستان باشد که گوشواره های پهن نپوشید چون پهنای صورتتان را تشدید می کنند. دنبال چنین مواردی باشید:
-اشکال گرد؛ مثل مروارید، گوشواره های دکمه ای و گوشواره های گرد و آویزان.
- گوشواره های حلقه ای؛ کمی اغراق بد نیست! گوشواره های حلقه ای بزرگ بپوشید! مد روزند، محسورکننده اند و به صورتتان می آیند!
- گوشواره های مربعی و لوزی شکل نپوشید!

چه نوع گوشواره‌ای مناسب من است؟4

بیضی
بیضی خوش شانس! همان طور که هر مدل عینکی به شما می آید، تقریباً هر مدل گوشواره ای نیز با فرم صورت شما عالی خواهد شد. اگر می خواهید ظاهر کلاسیک تری داشته باشید، می توانید به این موارد توجه کنید:
-گوشواره های بلند و آویزان که فرم بیضی دارند.
-گوشواره ی اشکی بلند.
سبک های پهن تر و عریض تر هر گونه باریکی در چهره تان را خنثی می کنند. گوشواره های مختلف بخرید و به انواع و فرم های مختلف را امتحان کنید.

قلبی
صورت قلبی در چانه بسیار باریک است و به تدریج پهن می شود و در پیشانی به اوج پهنا می رسد. این فرم صورت، با مدل های زیر هماهنگی دارد:

-گوشواره های بند که اشکال منحنی دارند، این نوع گوشواره به گونه هایتان جلوه می دهد.
-گوشواره های بزرگ و تزیینی قطره ای.
-گوشواره های اشکی بلند؛ از جنس فلز، سنگ یا الماس. این نوع گوشواره تیزی چانه را خنثی می کند.

چه نوع گوشواره‌ای مناسب من است؟5چه نوع گوشواره‌ای مناسب من است؟5

لوزی
فرم صورت لوزی با گونه های برجسته شناسایی می شوند. در این فرم صورت، پیشانی و چانه باریک تر از مرکز صورت است. همانند فرم قلبی، اگر صورت لوزی دارید، با این نوع گوشواره ها می توانید به گونه هایتان جلوه دهید:
-گوشواره های بلند و آویزان که اشکال منحنی دارند.
-گوشواره هایی با فرم لوزی نخرید زیرا با صورتتان هماهنگی نخواهد داشت و ممکن است حتی باعث شود بخش پهن صورتتان حتی پهن تر به نظر بیاید.

 

نام نویسنده شهر جواهر