آشنایی با گرانترین جواهرات جهان

1397/11/14

استفاده از جواهرآلات گران قیمت به اندازه تاریخ پیدایش بشر است و قدمت هفت هزار ساله دارد. استفاده از جواهرآلات نشان دهنده ثروت و تشخص هر فرد می‌باشد، تعدادی از گران‌ترین جواهرات در سراسر جهان وجود دارد که شناخته شده هستند.
گردنبند الماس بی نظیر  L
جزء گرانترین جواهرات است. این گردنبند الماس دارای رکورد جهانی به عنوان با ارزشترین گردنبند جهان است. وزن این گردنبند به 673 قیراط می‌رسد، یک الماس زرد نشان زیبا در وسط آن قرار گرفته است.

پلاک گردنبند تایتانیک از گرانترین جواهرات جهان
پلاک گردنبند تایتانیک (قلب اقیانوس) یکی از مشهورترین و گرانترین جواهرات دنیا می‌باشد. این همان گردنبند یا ست که در فیلم تایتانیک نیز می‌توان آنرا مشاهده نمود. گردنبند زیبای‌ مذکور توسط یک جواهرساز به نام “هریوینستون” و بر پایه یک الماس کبودی به وزن ۱۵ قیراط ساخته شده است. همچنین این گرانترین جواهر و گردنبندی است که در مراسم جایزه‌ی اسکار، به گردن آویخته شده است. ارزش گردنبند قلب اقیانوس حدود 20 میلیون دلار است.

انگشتر الماس صورتی
انگشتر الماس صورتی نیز از گرانترین جواهرات جهان می‌باشد. این حلقه خیره کننده به عنوان گرانترین حلقه جهان شناخته شده است. این حلقه با الماس مستطیل شکل کامل با گوشه‌های گرد به قیمت 1,850,000 دلار تزیین شده است، قیمت تمام این انگشتر صورتی رنگ تقریبا به 46 میلیون دلار می‌رسد.

گردنبند الماس معروف   Briolette
گردنبند الماس Briolette یکی از با ارزشترین و گرانترین جواهرات جهان می‌باشد. در این گردنبند یک الماس 76 قیراطی به عنوان محور به کار رفته است و الماس های دیگر به شکل زنجیر در کنار هم قرار گرفته‌اند که وزن آن‌ها 18 قیراط است. ارزش گردنبند Briolette حدودا 12 میلیوندلاراست.

گوشواره‌های الماس Harry Winston
از دیگر گرانترین جواهرات جهان که می‌توان نام برد گوشواره‌های الماس Harry Winston است. این گوشواره‌های برند هریوینستون بهترین و گران قیمت‌ترین گوشواره‌های تاریخ هستند. هریوینستون این گوشواره را برای ستاره‌ها طراحی کرده است تا در مراسم اسکار به گوش بیاویزند. قیمت این گوشواره‌ها تقریبا 8.5 میلیون دلار و وزن آن‌ها 60 قیراط است.

گردنبند الماس و زمرد
این گردنبند چشم گیر و زیبا 191 قیراط زمرد کلمبیایی دارد که با الماس‌هایی به هم وصل شده‌اند و در زمره‌ گرانترین جواهرات جهان قرار دارد. قیمت این گردنبند تقریبا 3 میلیون دلار تخمین زده شده‌ است.

قطعه قلب پادشاهی از گرانترین جواهرات
این قطعه جواهری که از گرانترین جواهرات دنیا شناخته شده است. این قطعه در قدیمی ترین و معتبرترین شرکت جواهرسازی به نام Graend ساخته شده است. در این قطعه حیرت انگیز یک یاقوت 41 قیراطی به شکل قلب به کار رفته است. از این قطعه برای گردنبند یا یک تاج استفاده می‌شود، ارزش این قطعه نزدیک به 14 میلیون دلار است.

نام نویسنده شهر جواهر
تگ ها